گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
رهاپروژه

رعایت اصول تمرین‌های ورزشی عامل استقامت ستون فقرات * رهاپروژه


رهاپروژه

ادامه مطلب

رعایت اصول تمرین‌های ورزشی عامل استقامت ستون فقرات
۱۳۹۶-۰۸-۲۰
174 بازدید
گزارش نسخه جدید

رعایت اصول تمرین‌های ورزشی عامل استقامت ستون فقرات


رعایت اصول تمرین‌های ورزشی عامل استقامت ستون فقرات

»


متخصص طب ورزشی با بیان اینکه رعایت اصول تمرین های ورزشی باعث استقامت ستون فقرات می شود، گفت: وضعیت قرار گرفتن ستون فقرات در هنگام ورزش از اهمیت به سزایی برخوردار است و عملکرد موفقیت آمیز را افزایش می دهد.

دکتر رضا مظاهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه قدرت عضلانی یکی از معیار های آمادگی جسمانی و مرتبط با سلامت است، گفت: آمادگی جسمانی شامل استقامت قلبی، قدرت عضلانی، استقامت عضلانی، ترکیب بدن و انعطاف پذیری است که قدرت عضلانی و استقامت عضلانی در هنگام تقویت عضلات مورد اهمیت قرار می گیرد.

وی افزود: افزایش قدرت عضلانی از طریق تمرین مقاومتی با وزنه صورت می گیرد و دارای فوایدی مانند حفظ زیبایی ظاهری، تقویت ستون فقرات، تقویت انرژی و عملکرد بهتر عضله ها، تقویت تاندون ها، افزایش قدرت، پیشگیری از پوکی استخوان، افزایش انعطاف بدن و حفظ تعادل می شود. تمرین با وزنه موجب پیشگیری از خطرات قلبی و عروقی، کاهش اثرات روانی مانند اضطراب و استرس در همه سنین می شود. کنترل وزن نیز به طور غیر مستقیم با افزایش متابلیسم پایه وزن از اثرات کار با وزنه است.

این متخصص طب ورزشی با اشاره به اینکه مهم ترین قوانین ورزش های مقاومتی انجام صحیح حرکات است، خاطر نشان کرد: در هنگام انجام ورزش های مقاومتی رعایت قانون اصل اضافه بار الزامی است. این قانون نشان دهنده آن است که قدرت عضلانی باید به تدریج تحت تاثیر قرار گیرد و عضلات آهسته در برابر نیرو افزایش یابنده؛ قرار گیرند تا فرصت تطابق داشته باشند.

ورزش های مقاومتی بهترین فرصت برای ساخته شدن فیبر عضلانی

وی یادآور شد: فرد باید مقدار وزنه و تعداد دفعات استفاده از وزنه را با هم مطابقت دهد و هر دو را به تدریج افزایش دهد تا عضله فرصت بازیافت و بازسازی داشته باشد. انجام ۲ تا ۳ روز در هفته، ورزش های مقاومتی بهترین فرصت برای ساخته شدن فیبر عضلانی است.

مظاهری تصریح کرد: در صورت رعایت کامل اصول ورزشی، انجام ورزش های مقاومتی برای سلامتی انسان مفید است. یکی از شرایط مهم، گرم کردن بدن قبل از انجام حرکات ورزشی و سپس حرکات کششی است. یک نکته مهم آن است که باید توجه داشت تا حرکات طبق تکنیک اصلی و در راستای ستون فقرات انجام گیرد تا از آسیب دیدگی پیشگیری شود.

وی با اشاره به اینکه دریافت اکسیژن کافی و دم و بازدم مرتب در هنگام ورزش مقاومتی اهمیت زیادی است، گفت: مدت زمان انجام حرکات باید آهسته به همراه دریافت اکسیژن کافی صورت گیرد تا تاثیر موفقیت آمیز بر روی عضلات ایجاد شود.

این متخصص طب ورزشی در پایان اظهار کرد: افزایش قدرت عضلانی روی استقامت عضلانی نیز تاثیر مثبت دارد و به عموم مردم توصیه می شود که بیشتر روی استقامت عضلانی کار کنند تا تاثیر آن را به وفور در زندگی روزمره احساس کنند.

انتهای پیامموضوعات :
ترجمه
ads

درباره نویسنده

admin 162 نوشته در رهاپروژه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *