گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
رهاپروژه

دانلود پایان نامه بررسی وضعیت فرآیند مشارکتی در سازمان بازرگانی * رهاپروژه


رهاپروژه

ادامه مطلب

دانلود پایان نامه بررسی وضعیت فرآیند مشارکتی در سازمان بازرگانی
۱۳۹۶-۰۸-۲۷
150 بازدید
گزارش نسخه جدید

دانلود پایان نامه بررسی وضعیت فرآیند مشارکتی در سازمان بازرگانی


تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه

قیمت ۲۰۰۰۰ تومان

برای دانلود بر روی لینک کلیک کنید

 

چکیده

 

در دهه­های اخیر، با تلاش سازمان­ها برای کسب مزیت رقابتی، توجه به مشارکت کارکنان نیز افزایش یافته است. بحث مشارکت و بیان شیوه­های مختلف اجرایی آن، موضوعی نیست که در کشور جدیداً مطرح شده باشد ولی فقط طرح موضوع و بیان مبانی نظری و تئوری آن کافی نیست و می­باید در راستای اجرای پویای آن در سازمان­ها نیز کوشید و با ارائه نتایج حاصل از اجراء به مدیران،‏ در نگرش و رفتار آنان راجع به فرایند مزبور تغییر ایجاد کرد. به همین منظور در تحقیق حاضر وضعیت فرایند مشارکتی در سازمان بازرگانی استان گیلان بررسی شده است.

تحقیق حاضر،‏ توصیفی از نوع پیمایشی است که به روش میدانی اجرا شده است. در این تحقیق، ۱۵۲ نفر از کارشناسان سازمان به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند. نمونه­گیری به روش سیستماتیک انجام گرفت و با استفاده از یک پرسشنامه طراحی شده، به جمع­آوری داده­ها اقدام بعمل آمد. روایی پرسشنامه­ها با استفاده از روش روایی محتوایی مورد بررسی و تأیید قرار گرفت، پایایی آن­ها نیز با استفاده از آزمون آلفای کرونباخ محاسبه شد که مقدار بدست آمده، قابل اتکا بود. برای تجزیه و تحلیل داده­ها نیز، از روش تحلیل عاملی تأییدی (CFA)، آزمون کلموگروف اسمیرنوف، آزمون یک نمونه­ای و آزمون دو جمله­ای استفاده شد.

یافته­ها حاکی از آن بود که فرایند مشارکت در سازمان بازرگانی استان گیلان ایجاد شده است و این فرایند پویا است اما سطح این پویایی مطلوب نیست؛ لذا ضرورت دارد سطح پویایی فرایند مشارکت را افزایش دهیم. در پایان،‏ پیشنهادهایی برای بهبود فرایند مشارکت در سازمان ارائه شده است.

 

واژگان کلیدی:

فرایند مشارکت، انتظارات، ساختار سازمانی و فرهنگی، عوامل مدیریتی، عوامل کارکنان، عوامل اجراییads

درباره نویسنده

خانم شاکری 778 نوشته در رهاپروژه دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *