دانلود پایان نامه بررسی مقایسه ای ثبات ابعادی و خواص رنگرزی منسوجات پنبه ای تولیدی از روش های ریسندگی کامپکت، چرخانه¬ای و رینگ

تعداد صفحات ۷۶ صفحه

قیمت ۲۰۰۰۰ تومان

برای دانلود بر روی لینک کلیک کنید

چکیده

سه سیستم ریسندگی رینگ ، چرخانه ای و متراکم(کامپکت) به عنوان پر کاربرد ترین روش تولید نخ در صنعت شناخته می شوند.در این میان سیستم ریسندگی متراکم به عنوان روشی جدید در حل مشکلات مثلث ریسندگی در پروسه ریسندگی رینگ متداول شناخته شده و منجربه بهبود در کیفیت نخ گردیده است.

در این تحقیق، خصوصیات پارچه های حلقوی یکرو سیلندر تولید شده از نخ های سیستم ریسندگی رینگ ، چرخانه ای و متراکم با هم مقایسه می گردد. پارچه های یکرو سیلندر با طرح بافت ساده (plain) بافته شدند.جنس هر سه نخ ، ۱۰۰%  پنبه ای و نمره آنها نیز Ne 30 می باشد.

ابتدا آزمایشات مقدماتی بر روی لیف و نخ استفاده شده در این تحقیق ، انجام گردید که در آن پارامترهایی مانند طول لیف پنبه و ظرافت(میکرونیر) آن ، نمره هر یک از نخ ها در سیستم مستقیم ، تاب نخ و فاکتور تاب آن ، مقدار موئینگی نخ ، سنجش یکنواختی نخ و در نهایت خصوصیات کششی نخ اندازه گیری شد.

بعد از استراحت دادن به پارچه ها پس از پروسه تولید ، پارامترهایی مانند طول حلقه ، تعداد رج در سانتیمتر، تعداد ردیف در سانتیمتر ، تراکم حلقه و وزن تئوری ،  برای هر یک از پارچه ها محاسبه گردید.همچنین پارچه های تولیدی با استفاده از رنگ راکتیو رنگرزی و آزمایش تست رنگ و جذب رنگL* a*b*   انجام گردید. نتایج آزمایشات در جداول و نمودارهای مربوطه ارائه گردید.

فهرست مطالب

عنوان مطالب

                                                                                                 

چکیده ۱
فصل اول : تحقیقات قبلی ۲
۱-۱) هدف ۳
۱-۲)پیشینه تحقیق ۳
۱-۳)روش کار و تحقیق ۱۰
فصل دوم : معرفی ۱۱
۲-۱) سیستم ریسندگی رینگ، مزایا و معایب ۱۲
۲-۲) سیستم ریسندگی متراکم، مزایا و معایب ۲۱
۲-۳) سیستم ریسندگی چرخانه ای، مزایا و معایب ۲۷
فصل سوم : آزمایشات ۳۱
۳-۱) مواد ۳۲
۳-۲) روش ۳۲
فصل چهارم :  نتایج ۴۲
۴-۱) بحث و بررسی ۴۳
۴-۲) تجزیه و تحلیل آماری ۶۰
فصل پنجم : نتیجهگیری و پیشنهادات ۶۷
 ۵-۱) نتیجهگیری ۶۸
 ۵-۲) پیشنهادات ۶۹
منابع و ماخذ ۷۲
فهرست منابع فارسی ۷۲
فهرست منابع لاتین ۷۳
سایت های اطلاع رسانی ۷۵
چکیده انگلیسی ۷۶
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *