گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
رهاپروژه

تمرینات شدید برای زنان مفیدتر از مردان است


رهاپروژه

ادامه مطلب

تمرینات شدید برای زنان مفیدتر از مردان است
2017-11-11
263 بازدید
گزارش نسخه جدید

تمرینات شدید برای زنان مفیدتر از مردان است


تمرینات شدید برای زنان مفیدتر از مردان است

» سرویس: ورزشی – علم ورزش

کد خبر: ۹۲۰۶۱۶۰۹۳۹۹

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ – ۱۱:۱۱


محققان دریافته‌اند که ورزش‌های شدید و کوتاه مدت برای زنان فواید بیشتری به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحقیقات جدید نشان داده‌اند که تمرینات HIT که کوتاه شده‌ی عبارتHigh Intensity training است، برای زنان مفیدتر از مردان است. این نوع ورزش بهترین راه برای کسب فواید فعالیت در کمترین زمان ممکن است.

این تحقیقات با همکاری استادهای ایالتی بولینگ گرین، دانشگاه و دانشگاه کارولینای جنوبی انجام شده و نتیجه‌ آن در مجله قدرت و شایسته سازی به چاپ رسیده است.

پیش از این تحقیقات در مورد تمرینات HIT بر روی مردان انجام شده بود. در این مطالعات اخیر هشت مرد و هشت زن را که بین ۱۹ تا ۳۰ سال سن داشتند مورد بررسی قرار دادند. همه این افراد حداقل یک بار در هفته‌ در جلسه‌های تمرینات HIT شرکت داشتند. آنها به مدت چهار تا شش دقیقه‌ با سرعت زیاد بر روی تردمیل می‌دویدند و بین دوره‌های تمرینی حدود یک دقیقه‌، دو دقیقه‌ و یا چهار دقیقه‌ استراحت می‌کردند.

در حین تمرینات بیشینه ضربان قلب و دریافت اکسیژن این افراد اندازه گیری شد.

نتایج نشان داد که جنیست بر درصد کسب فایده از تمرینات موثر است. زنان در این تمرینات به درصد بیشتری از ماکزیمم ضربان قلب و ماکزیمم دریافت اکسیژن خود می رسیدند.

یکی از محققان می‌گوید: اطلاعات کسب شده نشان می‌دهد که باید اختلافی بین مردان و زنان وجود داشته باشد، زمان و شدت دوره‌های تمرینی یکی بود، اما زنان سخت تر فعالیت کردند و بیشتر از توانایی قلبی – عروقی خود استفاده کردند. این تحقیقات نشان داد که تمرینات HIT هم برای مردان و هم برای زنان مفید است. اگر احساس کنید که در طول تمرینات از بالاترین توانایی خود استفاده می‌کنید نتایج آن را نیز خواهید دید.

انتهای پیامموضوعات :
ترجمه
ads

درباره نویسنده

admin 162 نوشته در رهاپروژه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *